„Miért szeretek a Nyugdíjasegyetemre járni?”

Farkas Lajosné

Farkas Lajosné vagyok, 68 éves és Abdán élek már 28 éve. Férjemmel kettesben, mert a gyermekeim családot alapítottak és visszaköltöztek Győrbe.

Az egyetem szemeszterein az első kivételével veszünk részt. Nyugdíjas egyesületünk 12-15 tagja vesz részt. Nagyon várjuk az előadások napját. A következő héten megbeszéljük a témákat egymás között és a társaink jelenlétében. Nagyon érdekesek az előadások, igaz, volt olyan is, mely számomra „magas” volt, de gondolom a férfi hallgatóknak érthető volt, mert a férjemet nagyon lekötötte.

Rengeteg ismerőssel találkozunk, például volt lakótársakkal, munkatársakkal és osztálytársakkal. Ha pecsételtetem a leckekönyvet, lehetőleg ismerőshöz megyek. Remélem, hogy még sok előadáson részt vehetek és kicsit az agyamat frissíthetem, amellett, hogy szeretek olvasni, rejtvényt fejteni.